• Dariusz Dudek

Piszą o nas!Spotkanie synodalne "Mężczyzna w Kościele" rozwija się coraz bardziej. Dołączają nowi uczestnicy: tak spośród świeckich, jak i kapłanów i zakonników. O wydarzeniu piszą także w mediach.

 

Patroni medialni

Spotkanie synodalne zatacza coraz szersze kręgi! Swoim patronatem medialnym objęli nas

Na portalu “Aleteia” możecie znaleźć artykuł jednego z braci na Drodze Odważnych - Jarosława Kumora, który opisuje całe to wydarzenie. Tutaj opublikujemy fragmenty:


Co mężczyzna (jeszcze) robi w Kościele?

„Kościół jest środowiskiem, w którym wzrastam, więc nigdzie się z niego nie wybieram” – mówi wykładowca akademicki z Krakowa, członek Drogi Odważnych, Tomasz Kapela.


Z kolei lidera głównego Drogi Odważnych – Mariusza Marcinkowskiego – w Kościele trzyma wspólnota. „To tu przeżywam swoją wiarę i nie wiem, gdzie by mnie zaprowadził brak doświadczenia wspólnoty. Dzięki temu, że tu jestem, widzę Kościół w bardziej obiektywnych barwach, widzę jego odcienie, grzechy, troski, radości, dobro, spory – tak jak w rodzinie” – stwierdza Mariusz Marcinkowski.


Bardzo konkretnej odpowiedzi na pytanie o to, co go trzyma w Kościele, udzielił mi jeden z liderów Drogi Odważnych Mateusz Piotrowski: „Jako katolik wierzę, że przez Kościół mam drogę do Boga. Dlaczego? Bo bez Kościoła nie ma sakramentów”.


Całość przeczytasz tutaj.


13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie